0

سبد خرید

راهنمای کیف و کفش

برای آشنایی با هر کدام از دسته‌بندی محصولات روی آن کلیک کنید.

انواع کفش

کفش‌های آکسفورد (Oxford)

استایل ، زیبایی و راحتی

کفش‌های آکسفورد، کفش‌های رسمی و عموما بنددار و چرمی هستند ، که نسبت به بقیه کفش‌ها برش‌ها و دوخت‌های ظریف‌تری دارند که باعث ظربف‌تر نشان‌ داده شدن پا در این کفش‌ها می‌شود. جالب است بدانید در قرن17 میلادی، چنین کفش‌هایی بین دانشجویان پسر دانشگاه آکسفورد مد بود که به همین دلیل به آکسفورد معروف شدند.
در آکسفوردهای مردانه معمولاً از رنگ‌های تیره و کلاسیک استفاده می‌شود هرچند این اصلاً یک قانون نیست. کفش‌هایی با دوخت‌های تزیینی هشت ترک از نمونه‌های بارز آکسفورد محسوب می‌شوند .

آکسفورد زنانه در اوایل قرن 19 میلادی وارد دنیای فشن زنانه شد و بعد از سال‌های 1930 به محبوبیت رسید. مانند آکسفوردهای مردانه، آکسفوردهای زنانه نیز معمولاً بنددار، چرمی و تا قوزک پا هستند و فرم طراحی‌شان رسمی است، هرچند می‌توان آن‌ها را با لباس‌های اسپرت نیز پوشید. در آکسفوردهای زنانه دست طراح را برای انتخاب اندازه پاشنه و رنگ کفش بازتر می‌گذارند.
با ورود اسنیکرز به دنیای ستارگان موسیقی در دهه 1970، آن‌ها به محبوبیت بالایی رسیدند و از آن زمان به بعد اسنیکرز وارد دنیای فشن شد.
هرچند برای ورزش خاصی طراحی نشده‌اند، ولی در نگاه اول ممکن است ورزشی به نظر بیایند. چون در ابتدا برای ورزش کردن استفاده می‌شدند ولی امروزه برای فعالیت‌های روزمره غیررسمی هم استفاده می‌شوند. در اسنیکرز محدودیتی برای ساق دار بودن یا نبودن، جنس، نوع دوخت و رنگ وجود ندارد .در واقع تنوع بالا یکی از جذابیت‌های اسنیکرز است.

کفش‌های ورزشی (Athletic shoes)

ورزش برای سلامتی شما مفید است D;

کفش‌های ورزشی برای ورزش‌های خاص و یا فعالیت‌های بدنی مشخص طراحی شده‌اند و با توجه به ورزش مورد نظر می‌توانند طراحی متفاوتی داشته باشند.اگر چه از کفش‌های ورزشی نیز مثل اسنیکرز در فعالیت‌های روزمره استفاده می‌شود.
کفش‌های تخصصی فوتبال ، تنیس ، کوهنوردی و... همه از این نوع کفش‌ها هستند.

کفش‌های لوفر (Loafer)

در ظاهرتان آزاد باشید

کفش‌های کمی به زیبایی، کلاسیکی و همه کاره بودن لوفر‌ها هستند . می‌توانید آنها را با لباس‌های رسمی یا غیررسمی بپوشید و خیالتان راحت باشد که خوب بنظر می‌رسید.
لوفرها معمولا و نه الزاما بدون بند و تخت هستند و یا پاشنه بسیار کمی دارند. برای استفاده روزمره انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند و همینطور می‌توانید از رنگ‌بندی بسیار گسترده‌شان لذت ببرید.
همه کفش‌هایی که ما در فارسی به انها کالج میگوییم ، در واقع یکی از انواع لوفر هستند.

کفش‌های تخت (Flat)

ساده و راحت

همه کفش‌های بدون پاشنه زنانه را می‌توان در طبقه کفش‌های تخت دسته بندی کرد. برای مثال کفش‌های عروسکی در این طبقه جای می‌گیرند.
خب چه چیزی بهتر از کفش پاشنه بلند برای نشان دادن زنانگی ؟ ما اینطور فکر می‌کنیم!
بطور معمول کفش‌های با طول پاشنه بالای 6 سانتی‌متر پاشنه بلند محسوب می‌شوند . اساسا کفش‌های پاشنه بلند برای اهداف دکوراتیو طراحی شده‌اند. برای بلند تر نشان دادن قد، و این بلندی قرار است زیبایی و استایل را همزمان برای شما فراهم کند.

صندل‌ها (Sandal)

تابستانه ، زیبا ، شوخ

صندل‌ها قدیمی‌‌ترین نوع یافت شده کفش هستند.
با این‌که صندل‌ها انواع مختلفی دارند اما به‌طور عام همگی آن‌ها قسمتی از پا را بدون پوشش می‌گذارند و به همین دلیل برای تابستان یا آب و هوای گرم بسیار مناسبند. صندل می‌تواند پاشنه دار یا تخت ، ساق دار یا بدون ساق ، در رنگ‌ها و جنس‌های مختلف باشد.

بوت‌ها (Boot)

جدی و قوی

بوت‌ یا چکمه نیز مانند صندل‌، کفشی با پیشینه تاریخی طولانی است. بوت‌ها نسبت به بقیه کفش‌ها قسمت بیشتری از پا را پوشش می‌دهند. معمولا برای محافظت از پا در برابر آب یا سرما استفاده می‌شوند و می‌توانند از جنس‌های مختلفی ساخته شده باشند. بلندی آن‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ از بالای قوزک تا بالای زانو.

انواع کیف

کیف‌های کلاچ یا شب ، طراحی شده‌اند که لوازم کمی را حمل کنند، وسایل ضروری مثل تلفن همراه ، کارت شناسایی ، لوازم آرایش و ...
کلاچ‌ها اغلب بدون بند هستند، با این‌حال برخی از انواع کلاچ بند ظریفی برای آویزان کردن از شانه دارند. بیشترین استفاده آن‌ها در مهمانی‌های شب و موقعیت‌های رسمی است. اما با توجه به مدل و جنس کیف می‌توان در موقعیت‌های متفاوتی از آن‌ها استفاده کرد.
کیف‌هایی با اندازه‌های مختلف که ویژگی عمومی‌شان در دسته کوتاه آن‌‎ها است و دست شما وزن کیف را حمل میکند. بعضی از انواع کیف های دستی بند دیگری دارند که در صورت نیاز میتوانید از انها بعنوان کیف شانه ای نیز استفاده کنید .
در دسته بندی باکسار از کیف ها ،کیف مردانه دستی از جنس چرم و با قابلیت استفاده در موقعیت های رسمی ، با عنوان کیف رسمی طبقه بندی شده است و کیف های دستی اسپرت با قابلیت استفاده در موقعیت های غیر رسمی ، با عنوان کیف دستی معرفی شده اند.
خانم های عزیز، بیشترین کیفی که داشته اید احتمالا کیف شانه‌ای یا دوشی بوده است. در بیشتر این کیف‌ها دسته‌ای برای آویزان کردن کیف از شانه طراحی شده‌است. این کیف‌ها می‌توانند اسپرت یا رسمی و در اندازه‌های مختلف باشند.
کراس‌بادی‌ها کیف‌های عموما اسپرتی هستند، با بند بلند، قابل تنظیم و نسبتا ضخیم جهت حمل کیف به شکل سمت راست.
اندازه کیف‌ها می‌تواند متفاوت باشد اما معمولا جا دارند و برای استفاده در محیط‌های کار، مدرسه و دانشگاه بسیار مناسبند. به‌خاطر شکل طراحی و استفاده این کیف‌ها؛ می‌توانید وسایل بیشتری را با فشار کمتری حمل کنید.
در باکسار کیف‌های کراس بادی را در دسته کیف‌های شانه‌ای می‌توانید بیابید.
در کوله‌پشتی همان‌طور که از اسمش پیداست بر پشت کمر حمل می‌شود و وزن کیف بین هر دو شانه شما تقسیم می‌شود. کوله پشتی‌ها نیز مانند کیف‌های دیگر می‌توانند اسپرت یا رسمی باشند.
نوع اسپرت کوله پشتی‌ها ، که تجربه مشترک همگی ماست. برای مدرسه، سفر، دانشگاه و همه موقعیت‌های غیررسمی که احتیاج به حمل لوازم زیادی دارید بسیار مناسبند.
کوله پشتی‌های رسمی و اغلب چرم را می‌توانید با هر ترکیبی که می‌پسندید استفاده کنید. به‌نظر ما کوله پشتی‌های چرم ظاهر بسیار مدرن و جذابی دارند.